Tverų Logotipas
Mūsų rėmėjai:
Tverų herbas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija Lietuvos Leader Leader Kaimo Plėtros Fondas

Festivalyje Užsilėpsu aš ont kalna

Paskelbta 2014-06-22

Atgal į visas naujienas

Naujienos nuotrauka

Vieną apniukusį birželio 15 d. sekmadienį, legendiniame Lopaičių piliakalnyje, netoli jaukaus Tverų miestelio, įvyko graži šventė. Nors dangus gražaus oro nežadėjo, tarp medžių, kur ne kur “besivaidenančios” vaidilutės (Tverų kultūros namų moterų ansamblis “Aitra”) debesis išvaikė ir festivalis “Užsilėpsu aš ont kalna” prasidėjo. Lietuviškos muzikos festivalis ”Užsilėpsiu aš ont kalna”- tai praeitais metais vykusios panašios šventės tęsinys, šiemet užgimęs jau kaip festivalis. Šiemetinės šventės koordinatorės (Tverų kultūros namų vedėja Kristina Katauskienė ir Tverų turizmo centro vadovė Irena Liškuvienė) pasakojo, jog jau seniau buvo kilę minčių surengti panašaus pobūdžio šventę, kurioje skambėtų lietuviškas žodis, daina. Ilgai buvo galvota ir apie vietą. Po ilgesnių svarstymų nuspręsta, jog idealesnės vietos už Lopaičių piliakalnį lietuviškai dainai skambėti nėra.

Taigi 14 val. istoriniame kunigaikščio Vykinto piliakalnyje, prie lauko gėlėmis ir ąžuolų vainikais puoštos scenos, pradėjo būriuotis šventės dalyviai: tai Kvėdarnos kultūros namų folklorinių šokių kolektyvas ( vad. V. Paulauskienė), Varnių kultūros centro moterų choras “Tėkmė” (vad. R. Viktoravičienė, koncertmeisterė I.Keliavišienė), Rietavo sav. kultūros centro vyresniųjų žmonių šokio kolektyvas “Trepsis”(vad. R. Pleškienė) bei šeimininkų tveriškių jungtinės folkloro pajėgos (vad.K.Katauskienė). Prie jų maloniai sutiko prisijungti ir padainuoti tveriškis, Rietavo savivaldybės tarybos narys Albinas Maslauskas su žmona. Lietuviško žodžio gražumu pasimėgauti kvietė Tverų kultūros namų skaitovės D. Kiršienė, E. Juozapaitienė, I. Griguolienė bei V. Adomavičienė. Skambėjo šviesaus atminimo rietaviškės Birutės Lengvenienės, bei vietinės poetės, tveriškės Danutės Lukošienės eilėraščiai, skirti ir Žemaitijai, ir šioms ypatingoms Lopaičių vietoms. Savo kūrybos eiles- “Himną kunigaikščiui Vykintui” padeklamavo skaitovė Vanda Paliokienė. Koncertas vyko sklandžiai, kolektyvai pasirodė puikiai. Žiūrovai galėjo pasimėgauti netik dainomis ir šokiais, bet ir vietos prekybininkų atsivežtais skanėstais.

Pasak vienos iš koordinatorių K. Katauskienės, šventė pavyko puikiai. Tverų  kultūros namų vedėja nesitikėjo tokio žiūrovų palaikymo ir gausos. “Ši graži popietė yra darnaus Tverų seniūnijos, bendruomenės, kultūros namų ir turizmo centro bendradarbiavimo vaisius. Yra tekę dirbti ne viename Žemaitijos miestelyje, bet pirmą kartą suradau tokią stiprią ir darnią bendruomenę, labai džiaugiuosi nuoširdžiu seniūno Antano Zalepūgo bendradarbiavimu. Dar nė karto neatsisakė pagelbėti. Stebina ir naujojo Tverų bendruomenės valdybos pirmininko Aurimo Puidoko veiklumas ir kūrybiškumas. Tai vyrai, kurie judina Tverų miestelio gyvenimą ir garsina jį, puikiu, atsakingu, nuoširdžiu darbu.”

K. Katauskienė labai džiaugėsi ir norėjo padėkoti vietinėms dainininkėms, kurios negailėjo laisvo laiko ir puošė sceną, Rietavo sav. kultūros centrui už paramą, ypač, Egidijui Griciui už suteiktą šventės įgarsinimą, Tverų vidurinės mokyklos virėjai Alminai Kazakevičienei, kuri pasirūpino, kad nealktų šio festivalio dalyviai, Irenai Mikienei ir Janinai Virkšienei, kurios dalyvius vaišino puikia, savo pačių gaminta gira. O svarbiausias ačiū kliūva kolegei, partnerei, festivalio bendražygei Tverų turizmo centro vadovei Irenai Liškuvienei.

Labai tikimės, kad šis gražus bendradarbiavimas nenutrūks, ir  lietuviškos muzikos festivalis “Užsilepsu aš ont kalna” taps gražia tradicija, sutraukiančia žiūrovus į ypatingą vietą- Lopaičių piliakalnį.

O norintiems daugiau sužinoti apie šventę ir pasidžiaugti šventės akimirkomis kviečiame apsilankyti internete, facebook tinklalapyje.1 slide SineWave