Tverų Logotipas
Mūsų rėmėjai:
Tverų herbas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija Lietuvos Leader Leader Kaimo Plėtros Fondas

Kelininkai tęsia šalies žvyrkelių priežiūros darbus

Paskelbta 2024-04-11

Atgal į visas naujienas

Naujienos nuotrauka

 

Nepastovių orų lydima pavasario pradžia vis dar sunkina kelių su žvyro danga būklę. Nepaisant to, AB „Kelių priežiūra“ mechanizmai vien per šių metų kovo mėnesį jau sugreideriavo daugiau kaip 7 tūkst. kilometrų žvyrkelių. Kai kuriuose ypač sudėtinguose ruožuose darbai buvo kartojami kelis kartus. Bendrovė primena, kaip tęsiami žvyrkelių priežiūros darbai ir kodėl kartais prašoma gyventojų kantrybės, laukiant kol bus sugreideriuoti žvyrkeliai jų gyvenvietėse.

Kaip minėta, nuolat pasikartojantys atšilimo ir šalimo procesai, permaininga oro temperatūra per gana trumpą laiko tarpą nulemia nelygumų, pažaidų susiformavimą ir žvyrkelius paverčia duobėtais ruožais, kuriais važiuoti gali būti itin sudėtinga. Ne mažiau svarbus faktorius ir eismo intensyvumas, kelio su žvyro danga apkrova.

Prižiūrint šalies žvyrkelius vienas pagrindinių darbų yra jų greideriavimas, siekiant palaikyti lygią kelio dangą ir užtikrinti saugų eismą. „Kelių priežiūros“ ekspertai atkreipia dėmesį, kad norint greideriuoti kelio dangą reikalingos tam tikros oro sąlygos: danga turi būti nei perdžiūvusi, nei per šlapia, kad darbai būtų atlikti efektyviai, rezultatas išliktų ilgiau. Kitu atveju daroma žala tiek pačiam keliui, tiek ir eismo kokybei.

Dėl silpnos žvyro dangų konstrukcijos ne visiems žvyrkeliams didesnis greideriavimo periodiškumas yra tinkamas ir galimas. „Kelių priežiūra“ identifikuoja ne tik žvyrkelius, kuriuose atsiranda itin gilios pažaidos, bet ir tuos, kurių danga greideriavimui yra per plona, kad galėtų pritaikyti efektyviausius jų priežiūros sprendimus.

Primenama, kad Lietuvoje keliai su žvyro danga priklauso 5-ąjam kelių priežiūros lygiui. Tai reiškia, kad bendros patrulinės apžiūros juose vykdomos ne rečiau kaip kas 21 dieną. Darbai ar apžiūros vykdomos ne tik kas kelias savaites – gavus kritinę informaciją, pavyzdžiui, dėl itin didelių pažaidų žvyro dangoje, „Kelių priežiūros“ specialistai nedelsiant vyksta patikrinti ir, patvirtinus poreikį, skubiai organizuoja žvyro dangos greideriavimo darbus, taiko kitus galimus sprendimus. „Kelių priežiūros“ specialistai nuolat dirba ir seka žvyrkelių būklę, siekiant užtikrinti savalaikę jų priežiūrą.

Greideriavimas – ne vienintelis žvyrkelių priežiūros darbas. Taip pat prižiūrimi ir vandens nuvedimai nuo dangos, šalinant susiformavusias briaunas, pagal poreikį valant ir atnaujinant vandens nuvedimo griovius. Sulaužytos dangos vietos per numatytą terminą yra sustiprinamos žvyro, skaldos mišiniais.

Nepaisant įvairių kelių su žvyro danga priežiūros ypatumų, „Kelių priežiūros“ specialistų teigimu, valstybinės reikšmės žvyrkeliai bus periodiškai greideriuojami ir reguliariai prižiūrimi. Šiuo metu Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose yra per 5 600 km rajoninių kelių su žvyro danga, kurie reikalauja nuolatinės priežiūros.

Primenama, kad gyventojai ir vairuotojai apie pavojingas išdaužas, pažaidas ar kitas kliūtis, keliančias pavojų eismo saugumui kviečiami informuoti trumpuoju tel. nr. 1871 (trumpojo tel. nr. kaina Telia, Tele2 tinkluose - 0,12 Eur/min., Bitė - 0,15 Eur/min.) arba +370 5 232 9600 (kaina pagal mob. operatoriaus planą).

 1 slide SineWave