Tverų Logotipas
Mūsų rėmėjai:
Tverų herbas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija Lietuvos Leader Leader Kaimo Plėtros Fondas

Tveriškiai šventė Žolinę

Paskelbta 2018-08-17

Atgal į visas naujienas

Naujienos nuotrauka

Žolinė, Švč.  Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų šventė. Tai diena, kai švenčiama visuotinė augmenijos branda ir dėkojama už naują derlių.

 

Tam, kad vietiniai ir atvykusieji aiktelėtų iš susižavėjimo, būrelis tveriškių pynė, rišo ir kitaip ,,montavo” laukuose surinktus žolynus ir močiučių darželiuose specialiai šiai didžiajai šventei užaugintus žiedus. Nors nuo pat ryto lietutis ir neleido saulės spinduliams glostyti augmenijos, bet priešpiet lietus pasidavė ir saulės šiluma vėl džiugino ir šiluma alsavo besibaigianti vasara.

 

     Žolinė prasidėjo įprastai: Šv. Mišiomis. Tačiau Žolinės iškilmė buvo neįprasta. Mūsų visų gerbiamas klebonas, kun. doc. dr. Saulius Stumbra padėkojo už dvejus tarnystės metus Tverų parapijoje. Atsisveikinęs su parapija išvyko naujon tarnystėn- eiti rektoriaus pareigas Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijai ir vadovauti Kauno metropolijos propedeutiniam kursui.
Atsisveikinimo žodį tarė aktorė Vida Kojelytė, Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas, Rietavo savivaldybės  meras Antanas Černeckis, gimnazijos direktorė Gitana Kužmarskytė, pastoracinė taryba. Po atsisveikinimo ceremonijos Tverų kultūros namuose vyko Agapė. Po to, su nekantrumu, laukėme susitikimo su charizmatiškąja aktore, jau beveik keturių knygų autore Nijole Narmontaite. Gerbiama aktorė ir padainavo, ir širdį veriančias eiles paskaitė, ir žinoma, juokingas istorijas papasakojo. Gana nemaža eilė nusidriekė ir norinčių įsigyti autorės knygų su jos autografu.

 

   Renginys renginį vijo. Tuoj po susitikimo, visi skubėjome į miestelio estradą, kur vyko Žemės ūkio ministerijos iškilminga apdovanojimų ceremonija ,,Tautos šimtamečiai ąžuolai”.


ŽŪM, siekdama  pagerbti bendruomenes, organizacijas ar nusipelniusius žmones, inicijavo projektą „Tautos šimtamečiai ąžuolai“. Birželio 11 d. ministerijoje buvo atrinkti pretendentai į kiekvieną nominaciją, kurių iš viso – net 15. Stelmužiukais bus apdovanota net 150 bendruomenių narių, projektų ar objektų. Šiais metais kiekviename Lietuvos regione šaknis į žemę suleis tikri Stelmužės ąžuolo palikuonys:  Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Miškų instituto Miško augalų biotechnologijų laboratorijoje in vitro kultūroje išauginti ąžuoliukai. Tveruose, mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje -2018, buvo apdovanoti Telšių apskrities nominantai. Tarp apdovanotųjų ir mūsų seniūnijos gyventojai Arvidas ir Raimonda Jusiai, gavę nominaciją ,,Šimtmečio verslininkas”. Tiesa, nominantai pačių Stelmužiukų dar negavo, reikės palaukti kol jie sustiprės, kad galėtų keliauti ten, kur jiems lemta augti.

 

Iškilmingą apdovanojimų ceremoniją vedė mūsų visų pažįstamas dainų kūrėjas ir atlikėjas, renginių vedėjas Deivis ir Žemės ūkio ministro patarėja Vitalija Jankauskaitė–Milčiuvienė.  Šventę vainikavo  Deivio ir Renatos Norvilų konceras.

 

Šventės organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Danutei, Sauliui ir Linai, Vytautui, Kęstučiui ir Loretai už pagalbą organizuojant renginį.

 

Tverų bendruomenės informacija1 slide SineWave