Tverų herbas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija Lietuvos Leader Leader Kaimo Plėtros Fondas

Paskelbta 2019-02-07

Atgal į visas naujienas

Naujienos nuotrauka

ŠACHMATŲ MARATONO VARŽYBŲ ,, KOMBINACIJA -7 “ III – TURAS

Šių metų vasario 2-ą dieną Tverų kultūros namuose vyko šachmatų maratono ,,Kombinacija 7“ trečio turo varžybos. Pirmieji du turai Ryškienuose ir Laukuvoje įvyko dar praėjusiais metais. Idėja rengti tokias varžybas kilo tveriškiui Pranui Rapaliui, kurią palaikė daugelis Žemaitijos sporto klubų. Pagrindinis tikslas šio maratono, tai populiarinti šachmatų sportą Žemaitijoje ir palaikyti draugiškus santykius tarp šio regiono šachmatininkų. Šias varžybas vykdo sporto klubai: Ryškėnų,  Tverų ,,Vykintas“, Laukuvos ,,Laukuva“, N. Akmenės ,, 64“ ir Telšių ,,Žaibas “. Varžybose dalyvauja šachmatininkai, kurių registracijos metu FIDE reitingas ne didesnis kaip 1850. Turnyre dalyvauja šachmatininkai iš Telšių, Ryškėnų, Laukuvos, N. Akmenės, Mažeikių, Reivyčių, Kretingos, Salantų, Kelmės, Tytuvėnų, Bubių, Platelių, Šilalės, Viežaičių, Kvėdarnos, Sedos, Bijotų, Varnių ir Tverų, viso virš 40 dalyvių. Varžybos vykdomos šveicariška sistema (7 ratai) pagal FIDE taisykles, kiekvienam šachmatininkui skiriant po 12 min. plius 5 sek., arba 15 min. visai partijai sužaisti. Varžybos asmeninės – 7 etapai iš kurių penki privalomi (įskaitiniai).

Tverus šiame turnyre atstovauja Pranas Rapalis, Juozas Norkevičius, Eugenijus Rapalis ir Birutė Umantienė. Į trečią etapą Tveruose susirinko 30 šachmatininkų. Dalį žaidėjų pakirto gripas, todėl atvykti negalėjo. Sėkmė šiame etape lydėjo gargždiškį  Valdą Jonelį, kuris surinkęs 6,5 taško tapo šio etapo nugalėtoju.  Antrą vietą surinkęs 5,5 taško iškovojo Tomas Gaurylius iš Ryškėnų. Trečias su tiek pat taškų, liko Arūnas Ginčas iš Gargždų. Moterų  tarpe pirmąją vietą iškovojo  Ramunė Ruginienė iš Salantų. Tveriškė Birutė Umantienė liko antroje vietoje. Po dviejų turų pirmavęs mažeikiškis Aleksandras Bobkovas šį kartą surinko 4 taškus ir turėjo tenkintis 12-ta vieta. Po trijų etapų lyderiu tapo Remigijus Vereikis iš Tytuvėnų.

Sekantis etapas š. m. kovo 16 dieną vyks Laukuvoje. Balandžio mėnesį  šachmatininkai  rinksis Naujojoje Akmenėje, gegužės mėnesį VI –as etapas dalyvius vėl sukvies į Tverus, o turnyras finišuos birželio mėnesį Ryškienuose.